Vysoká úroveň bezpečnosti produktov vo vzťahu pes-človek

Ako člen rodiny si náš pes plne zaslúži kvalitu, ktorú pre seba považujeme za dôležitú. Či už ide o krmivo, kozmetiku alebo vybavenie, je dôležité, aby boli vyrobené zo surovín, ktoré sú prémiové a nie sú škodlivé pre zdravie nášho domáceho maznáčika. Vďaka tomu, že vieme čoraz viac o zdravotných účinkoch rôznych zlúčenín, môžeme teraz pri hľadaní produktu pre nášho psa urobiť oveľa starostlivejší výber. Bohužiaľ, u našich domácich miláčikov sú sťažnosti na alergie čoraz bežnejšie. Alergie môže spôsobiť napríklad vdýchnutý peľ, zjedená potrava, blšie uhryznutie alebo materiál v kontakte s kožou psa. Dôvody a ich skúmanie je zvyčajne zdĺhavý proces a bohužiaľ pre psa nie vždy bezbolestný. Je preto našou povinnosťou snažiť sa zabrániť tomu, čomu môžeme. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je vybrať pre svojho psa pelech, postroj, obojok, hračku, ktorej môžete dôverovať, kde máte zaručenú kvalitu. Ako výrobca vybavenia pre psov sa Julius-K9® už viac ako 25 rokov zameriava na to, aby ich produkty budovali čo najlepší vzťah medzi psom a človekom. V dnešnej dobe už pes nie je hospodár, ale spoločník, plnohodnotný člen rodiny, ktorý si zaslúži dostať to najlepšie. Preto Julius-K9® venuje špeciálnu pozornosť výrobe svojich produktov z prémiových surovín. Vysoká bezpečnosť produktu je zaručená nezávislou certifikáciou OEKO-TEX® pre majiteľa.

Čo znamená certifikácia OEKO-TEX®? „OEKO-TEX® STANDARD 100 je jeden z najznámejších certifikátov na svete pre textílie testované na škodlivé látky, symbol dôvery pre zákazníkov a vysokej bezpečnosti výrobkov. Ak má textilný výrobok označenie STANDARD 100, môžete si byť istý, že všetky jeho súčasti, teda všetky nite, gombíky a ostatné doplnky, boli testované na škodlivé účinky a že výrobok je bezpečný pre ľudské zdravie. Test vykonávajú naše nezávislé partnerské inštitúty OEKO-TEX® na základe nášho rozsiahleho katalógu kritérií OEKO-TEX®. Štúdia zvažuje množstvo kontrolovaných a neregulovaných látok, ktoré môžu byť škodlivé pre ľudské zdravie. V mnohých prípadoch limity STANDARD 100 prekračujú národné a medzinárodné požiadavky. Katalóg kritérií sa aktualizuje minimálne raz ročne alebo podľa nových vedeckých poznatkov alebo právnych požiadaviek,“ píše sa na oficiálnej stránke OEKO-TEX®. Certifikácia trvá jeden rok, potom musí byť výrobok znovu skontrolovaný, čo zaručuje nepretržitú kontrolu. Toto hodnotenie s hrdosťou zdieľajú produkty Julius-K9®, minimálne pri vrstvách, ktoré môžu prísť do kontaktu so srsťou vášho psa.

Nielen na vonkajšku, ale aj na vnútornej časti záleží.  Na základe vyššie uvedeného sa spoločnosť Julius-K9® rozhodla, že v prípade postroja IDC®Power sú všetky suroviny certifikované OEKO-TEX®. Pre Julius-K9® sú dôležité aj neviditeľné časti. Preto je špongia vo vnútri postroja - ktorá poskytuje maximálny komfort - luxusné čalúnenie - ktoré poskytuje podporu - dokonca aj niť použitá na šitie postroja - je označená certifikátom OEKO-TEX®.